---> Powrót do działu "Życie PTTK"
---> Powrót do komunikatu o XV Walnym Zjeździe PTTK

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

Mam zaszczyt poinformować, ze zgodnie z wcześniej przyjętymi ustaleniami w dniach od 14 do 16 września br. odbyły się obrady XV Walnego Zjazdu PTTK. W dyskusji mówiono o roli krajoznawstwa w umacnianiu tożsamości narodowej, o ochronie przyrody, przestrzeni dla wędrówek, o wychowaniu dla turystyki i roli społecznej kadry w tym procesie.

Zjazd przyjął uchwałę programową oraz rezolucje:

Przyjęto również stanowisko PTTK w sprawie obchodów Światowego Roku Gór w 2002 r. Przyjęto też, że 2005 r. będzie rokiem schronisk PTTK.

Ważnym momentem w życiu Towarzystwa jest nadanie godności Członka Honorowego PTTK - na XV Walnym Zjeździe nadano to wyróżnienie 39 osobom, których sylwetki prezentowane są w numerze 3 "Gościńca PTTK"

Z radością Zjazd przyjął wyróżnienie przez Pana Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego za wybitne zasługi dla rozwoju turystyki grupy naszych działaczy.

I tak:

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Kol. Włodzimierz Łęcki.

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali:Kol.; Kol..; Helena Cieślak, Kazimierz Denek, Ryszard Koziara, Wiesław Kucia, Tadeusz Martusewicz, Franciszek Midura, Krzysztof Przecławski.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali:Kol.; Kol..; Anna Becker Kulińska, Wojciech Biedrzycki, Jan Gorczyca, Edward Jabłoński, Jerzy Kalarus, Bronisław Karpiak, Edward Kozanowski, Jadwiga Kuśmirek, Zygmunt Kwiatkowski, Zbigniew Malinowski, Andrzej Matuszczyk, Krzysztof Mazurski, Jan Palider, Janusz Ptasinski, Jerzy Raczek, Bogusław Rzyski, Wanda Skowron, Andrzej Stróżecki, Tytus Szlompek, Barbara Twaróg, Ryszard Tylicki, Ryszard Wrzosek, Edward Zaiczek, Bronisław Zathey, Jadwiga Zwierz.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymali:Kol.; Kol..; Bronisław Adamski, Włodzimierz Balicki, Franciszek Charubin, Wiesław Cichy, Eugeniusz Frank, Teresa Jankowska, Eugeniusz Kowalski, Włodzimierz Majdewicz, Henryk Mitoszewski, Bożena Nowak, Adam Nowicki, Anna Teodorczyk, Ryszard Walat, Edward Wieczorek, Jerzy Winsze, Łucja Wróbel.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali:Kol.; Kol..; Barbara Cichecka, Franciszek Guska, Jerzy Kowalski, Andrzej Krochmal, Marek Krzemień, Jan Krzysztoń, Krzysztof Kulesza, Marian Kurzyna, Marek Jacek Lityński, Marian Mieńko, Małgorzata Pawłowska, Jan Rukat, Józef Tarniowy, Wiesław Wachowski, Andrzej Wielocha, Czesław Zontek.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali:Kol.; Kol..; Łukasz Aranowski, Waldemar Fijor, Stanisław Sikora, Wojciech Traczewski.

Zjazd wybrał nowe władze w następującym składzie:

Zarząd Główny PTTK.:

Kol.; Kol..; Roman Bargieł, Konrad Bielecki, Cezary Droszcz, Lech Drożdżyński, Andrzej Gordon, Adam Gostyński, Stanisław Janowicz, Jerzy Kapłon, Andrzej Konarski, Jerzy Kowalski, Zbigniew Kresek, Edward Kudelski, Edward Kutyła, Zygmunt Kwiatkowski, Andrzej Łabno, Ryszard Mamenas, Tadeusz Martusewicz, Krzysztof Mazurski, Franciszek Midura, Henryk Mitoszewski, Paweł Mordal, Jan Palider, Cecylia Serwin, Marek Staffa, Marian Szczerba, Jolanta Śledzińska, Andrzej Tereszkowski, Agnieszka Wałach, Andrzej Wasilewski, Edmund Zaiczek, Janusz Zdebski.

Zarząd Główny wybrał Prezydium ZG PTTK w składzie:

oraz: Roman Bargieł, Jerzy Kapłon, Andrzej Wasilewski - członkowie

Główną Komisją Rewizyjną PTTK:

Kol.; Kol..; Maria Balcerzak, Jan Bogucki, Marian Chudy, Beata Dziduszko, Marian Dziwok, Stanisław Dygasiewicz, Jan Gorczyca, Edward Jabłoński, Bogdan Komorowski, Ryszard Koziara, Andrzej Kudlaszyk, Władysław Mianowski, Andrzej Michalik, Jerzy Raczek, Tadeusz Sobieszek.

Główna Komisja Rewizyjna wybrała swoje Prezydium w składzie:

oraz: Jan Bogucki, Marian Chudy, Beata Dziduszko, Ryszard Koziara - członkowie

Główny Sąd Koleżeński PTTK,:

oraz członkowie: Zbigniew Bochenek, Janina Dwornicka, Krystyna Karbownik, Lech Wojciech Krajewski, Andrzej Łącki, Tadeusz Markowski, Grzegorz Maślanko, Mieczysław Michalski, Adolf Mikulec, Andrzej Milkę, Aleksandra Nowaczyk, Stanisław Pawlicki, Andrzej Piątkowski, Andrzej Piwoński, Stanisław Radomski, Janusz Satora, Stanisław Skłodowski, Wojciech Tomalak.

Z turystycznym pozdrowieniem
Andrzej Gordon